Zwiedzanie Polski

Podróżowanie po polsce rowerem

Rowerem przez Polskę?

Coraz więcej osób wpada na pomysł, aby zwiedzać Polskę na rowerze. Ostatnio powstają nawet rowerowe grupy na facebooku oraz rowerowe biura podróży - wszystko po to aby promowa wyprawy rowerowe po Polsce.

Niezapomniane wakacje

Aby zobaczyć ciekawe miejsca, wypocząć czy sporo zwiedzić, wcale nie trzeba wyjeżdżać na egzotyczne wakacje. Całe mnóstwo pięknych miejsc można znaleźć w różnych regionach Polski. Wypoczynek w naszym kraju może być naprawdę udany, zwłaszcza wtedy, gdy wybierzemy się na niego nieco innym środkiem transportu – rowerem.

Wycieczki rowerowe

Wycieczki rowerem po Polsce cieszą się coraz większym zainteresowaniem miłośników kolarstwa, którzy poszukują dla siebie coraz większych i bardziej wymagających wyzwań. Wielodniowe wyprawy rowerowe pozwalają nie tylko sprawdzić się kondycyjnie, ale również zwiedzić wiele miast i miejscowości, poznać nowych ludzi i odkryć Polskę zupełnie inną niż ta, którą widzimy podczas podroży samochodem czy pociągiem. Wyprawa na rowerze pozwala na o wiele bliższy kontakt z naturą, a także na zwiedzanie trudno dostępnych miejsc.

Planowanie wyprawy

Planując wyprawę rowerem po Polsce, warto bardzo dobrze się do niej przygotować. Nie powinien to być spontaniczny wyjazd, a bardzo dobrze przygotowana eskapada. Oczywiście, trzeba mieć świadomość, że zwykły rower miejski czy górski nie do końca sprawdzą się na tak dalekich dystansach. Trzeba więc najpierw zainwestować w odpowiedni sprzęt rowerowy, a następnie poświęcić sporo czasu na wymagające treningi. Dopiero wtedy można planować eskapadę, dzięki której zwiedzimy kawałek kraju z poziomu rowerowego siodełka. Oczywiście, najlepszą porą na takie wyprawy jest sezon od wiosny do jesieni, zimą lepiej jest jednak podróżować w bardziej klasycznych warunkach. Latem można pokusić się na wyprawę pod namioty. Taka namiotowa wyprawa rowerowa zapewne będzie czymś niezapomniany - mówi wieloletni podróżnik, autor portalu nobleconcierge.pl Tomasz Adamczak.

Opinie

Miałem to szczęście przejechać trasę green velo. Niezapomniana trasa rowerowa. Świetna okacja aby poznać piękno Polski.

Wyprawy rowerowe są świetne. Piękny czas na poznanie Polski oraz towarzyszy.

Przejechałam na rowerze trasę green velo. Cudowna sprawa. Polecam ją każdemu!

Chcesz zwiedzić Polskę?